משפחה עניפה


משפחה עניפה - מיצב אמנות מעצים ממוחזרים

מחשבות על אמנות, חיים, אקולוגיה, מיחזור, טבע, אדם, וחגיגה של כל אלו... לקראת פסטיבל אמנות בגבעת חביבה בחוה"מ סוכות 2019. טל בדרק צילם אותי מהרהרת על עבודת האמנות שאציג על גזע עץ כרות בגבעה.

משפחה עניפה - כך קראנו לאסמבלאז' העצים שהצבנו על גדם עץ מקומי בגבעת חביבה.

את הביקורת כתבה לי קולגה, אשת חינוך ואמנות, חברה, מיכל לוי: ״הגעתי עם האסוציאציה של העבודה של דושאן והופתעתי פעמיים!!! ציפיתי למצוא בפנים משהו גדול, שטוח, צבעוני...סתם כי זה מה שהיה לי בראש. אבל פגשתי "אשה" קטנה, מנייר לבן, שברירית ועדינה, מתנדנדת בשקט, ללא סאונד, בתוך גזע העץ הבנוי בצורה כ״כ אסתטית, ולא יכולתי שלא להיות מופתעת קודם כל, ואח"כ לחשוב שוב על מה אני רואה ומיד לחשוב על עליזה...או אם תרצו עליזה בארץ הפלאות. והתחושה הזו שאת פתאום מרגישה את האמנית, או "רואה" אותה שוב בראייה נוספת, אותי מרגשת. ההגנה של העץ, השקט של ה"אשה" הקטנה שבעצם לא כזו שברירית אלא זו שאולי מחזיקה את כל המבנה שסביבה, ואולי לא כ״כ "קטנה". הצבע הלבן שמנטרל, ולפעמים מאחד, הענפים שמורכבים מכל כך הרבה סוגי עץ...ואל תבלבלו, השימוש בהם מכוון ושייך לסיפור המשפחתי. ואפשר עוד ועוד לדבר על העבודה...כמו נסיון ההחייאה של הגזע הכרות, השימוש החוזר של העץ שכבר עבר כמה גלגולים וחוזר כיצירה שגם היא תתפרק שוב...ועוד ועוד... בקיצור חפרתי על הבוקר...אבל הייתי חייבת. אני עדיין בחוויה.״


ימי הפסטיבל הם מפגש בלתי אמצעי של אמנים, אמנות וקהל. מפגש אינטנסיבי ומפתיע המניב הבנות מהירות וביקורת ישירה של הקהל המגיב ליצירה.